خانوادهسبک زندگیسرتیترعکس و تصاویر نمایشگاهیقالبمحرم

پویش مردمی «هر خانه یک موکب در قاب تصویر»

هر خانه یه موکب

بسم الله الرحمن الرحیم

تأکید بر زیارت اربعین امام حسین(علیه السلام) در گزاره‌های دینی و ظرفیت این حرکت عظیم بین المللی برای تحقق جامعه سازی اسلامی از موارد اهمیت پیاده روی اربعین محسوب می شود. یکی از ابعاد تربیتی پیاده‌روی اربعین، هجرت است که در آن ملاحظه مسائلی همچون خدمت رسانی به دیگران با حفظ کرامت و عزت نفس، در قالب موکب های اربعین از شاخص‌های برجسته این حرکت عظیم به شمار می‌آید.

محرومیت از این فیض عظیم به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، ضرورت ارائه مدل های بدیل برای تحقق اهداف راهپیمایی اربعین با رعایت محدودیت های کرونایی را دوچندان نموده است.

تشکل فراگیر تبلیغ گروهی طلاب کشور از آغاز سال ۱۳۹۹ ، با تأکید بر موضوع «سبک زندگی جهادی» به عنوان کلان گفتمان گروه‌های تبلیغی، به ارائه و اجرای برنامه هایی همچون «نهضت همدلی و مواسات» ، «تبلیغ در فضای مجازی» ، «عملیات های تبلیغی موج اول و دوم کرونا» و  «روضه خانگی ویژه محرم و صفر ۱۴۴۲» پرداخته است. در ادامه عملیات تبلیغی محرم و صفر ۱۴۴۲ و به منظور تشویق خانواده های شرکت کننده در طرح «روضه های خانگی» ، فرهنگ سازی اقامه دین در خانه و تثبیت تبلیغ در خانه به عنوان عرصه جدید تبلیغی به ارائه طرح «پویش ملی هر خانه یک موکب» خواهیم پرداخت.

در این پویش از شرکت کنندگان خواسته می‌شود تا با ارسال تصاویر فعالیتهای خانواده در ایام اربعین در این پویش شرکت کرده و در پایان از ۱۰ اثر برگزیده با اعطای ۱۰ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس تقدیر به عمل خواهد آمد.

محورهای پویش:

✅طبخ و توزیع غذای گرم ویژه همسایگان نیازمند
✅بـرگزاری مجلس روضه و قرائت زیارت اربعین در خانه با نصب پرچم و تمثال شهدای مقاومت
✅پیاده روی خانوادگی با همراه داشتن پرچم، کوله اربعین و تمثال شهدای مقاومت
✅قــرائت زیـارت اربعین در گلزار شهدا به همراه خانواده
✅قرائت زیارت اربعین در صحرا به همراه خانواده
✅تهیه بسته های کمک مؤمنانه مثل بسته غذایی، لوازم التحریر
✅جمع آوری کمک های خاندان برای تأمین کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان کم بضاعت، آزادی زندانیان، تامین هزینه های درمان زوج‌های نابارور
✅حمایت از خانواده های آسیب پذیر در شرایط کرونایی

شرکت‌کنندگان می‌توانند تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال نمایند.

 

تصاویر برگزیده

👇👇👇👇👇👇👇👇👇

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن