تیر ۲۵, ۱۳۹۷

کتاب مهاجر کوچک

کتاب مهاجر کوچک

کتاب مهاجر کوچک , یک رمان بسیار زیبا از نویسنده محبوب , محمدرضا سرشار درباره زندگانی شهید دقایقی می باشد که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است .


مهاجر کوچک عنوان کتابی است شامل خاطراتی از زندگینامه شهید اسماعیل دقایقی فرمانده تیپ ۹ بدرمی باشد که در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید.

کتاب شامل ۱۷ بخش مختلف در موضوعات زندگی شهید دقایقی مانند خاطراتی از دوران هجرت شهید با خانواده از بهبهان به آغاجاری، فعالیت‌های ضد رژیم پهلوی قبل از انقلاب ، تلاش وی برای انفجار و از بین بردن مجسمه رضا شاه ، دستگیری و به زندان افتادن توسط ساواک ، بازجویی و شکنجه ، دوران دانشگاه ، خاطراتی از دوران جبهه و دفاع مقدس , آزادسازی روستای فکه ، محافظ مراجع عظام ، بنیان نهادن تیپ ۹ بدر، روزهای واپسین و نحوه به شهادت رسیدنش در اطراف شهر بصره اشاره شده است.

در بخشی از کتاب مهاجر کوچک می خوانیم :

می‌دانست در هجرت، رمز و رازی نهفته است که باید آن را تجربه کند؛ رازی که از اراده آدم، فولاد می‌‌سازد و او را در برابر حوادث، مانند کوه مقاوم می‌کند.
از یک بازجویی شروع می‌شود: «نام: اسماعیل ـ نام خانوادگی: دقایقی ـ فرزند: قنبر ـ شماره شناسنامه ۱۱۱۷۲ ـ متولد ۱۳۳۳ مسجد سلیمان ـ شغل: هنرجوی هنرستان صنعتی شرکت ملی نفت ایران ـ اهواز» یعنی ساواک فهمیده که زیر مجسمه ی دیکتاتور بزرگ رضا شاه بمب دستی گذاشته بوده‌اند اما بمب عمل نکرده و مجبور شده‌اند دوباره بمب را دربیاورند و به رودخانه کارون بیاندازند.
گویا فهمیده که گروه کوچکی تشکیل داده‌اند و اسمش را گذاشته‌اند «منصورون»؟ آخر هم معلوم نشد و بازجو پرونده او را هر طور که دلش خواسته بود تکمیل کرد و به رئیس بالاتر سپرده بود بی‌آنکه به کاغذهای سیاه شده توسط اسماعیل حتی نگاهی بیندازد…

این کتاب در قطع رقعی با جلد شومیز در ۴۸ صفحه توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

جهت تهیه کتاب مهاجر کوچک به فروشگاه اینترنتی انتشارات سوره مهر مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code