تیر ۰۳, ۱۳۹۷

نرم افزار جامع نوزادی

نرم افزار جامع نوزادی

نرم افزار جامع نوزادی , دانشنامه ای جامع در زمینه تربیت نوزاد و کودکان و همچنین آموزش هایی در این باره می باشد که توسط مرکز تحقیقات یارانه ای حوزه علمیه اصفهان تهیه شده است.


این نرم‌افزار شامل پنج بخش اصلی تربیت، بارداری و زایمان، حقوق نوزاد، نوزادی و شیرخوارگی و پرسمان و چهار بخش جانبی نگارخانه، کتابخانه، حکایت و آوا می‌باشد؛ و در سطحی تهیه و تولید شده است که خانواده‌ها، مربیان و متخصصانِ امر تربیت می‌توانند از آن بهره‌مند گردند.

در زیر با بخش ها و موضوعات نرم افزار جامع نوزاد آشنا خواهیم شد :

بخش تربیت به چهار موضوع با عناوین: مفهوم و ابعاد تربیت، عوامل و زمینه‌های تربیت، موانع تربیت، تربیت نوزاد و شیرخوار پرداخته شده که دارای یک‌صد و پنجاه و نه سرفصل است.

بخش بارداری و زایمان نیز موضوعاتی همچون زایمان، مقدمات، مراقبت‌ها و پیشگیری مد نظر قرار گرفته که دارای یک‌صد و شصت و دو سرفصل می‌باشد.

بخش حقوق نوزاد با موضوعاتِ حق حیات، نام نیک، حق برخورداری نوزاد از خانواده مستحکم، ادب نیکو، موهبت مادر و شیر او، در بیست سرفصل آشنا می‌شویم.

بخش نوزادی و شیرخوارگی به هشت موضوع با عناوین: مراسم ابتدای تولد، ارزش دختر و پسر، اتاق نوزاد، نوزاد سالم، نوزادان ویژه، رشد و تکامل، مراقبت از نوزاد، دانستنی‌های شیردهی با هفتصد و هفت سرفصل مواجه می‌شویم.

بخش پرسمان به سوالات مطرح شده در موضوعاتی مانند تعیین جنسیت، معاینه اولیه، استحمام، ایمنی، تغذیه، اسباب بازی، خواب، بیماری نوزادان در بیست و چهار سرفصل پاسخ داده‌ شده است.

info-Nozadi1بخش نگارخانه دارای دو قسمتِ پوستر و فیلم می‌باشد:

قسمت پوستر دارای تعداد پنجاه قطعه تصویر تربیتی حاوی آیات قرآن، حدیث و کلمات بزرگان که در محیطی بسیار زیبا توسط هنرمندان مرکز خطاطی و طراحی شده است.

قسمت فیلم حاوی بیست و چهار قطعه صحبت و میزگرد با حضور کارشناسان در موضوعات مختلفی چون احکام شرعی , پزشک کودک , تربیت اسلامی , روانپزشکی و زنان و زایمان می باشد.

بخش کتابخانه شامل معرفی و کتابشاسی یک‌صد و چهل و هفت اثر و متن کامل چهل عنوان کتاب پیرامون نوزاد و دوران بارداری و شیردهی با امکان جستجو در عناوین، متن و پاورقی کتابها، چاپ صفحات، انتخاب مطالب برگزیده، یادداشت گذاری بر صفحات و مراجعه سریع به پانصد و سیزده عنوان و موضوع برگزیده کتاب‌ها به صورت سریع.

در بخش حکایت به ارائه بیست داستان آموزنده، تالیفِ پژوهشگران مرکز، با متن و گویش کامل و ارائه احادیث مرتبط هر داستان پرداخته شده است.

بخش آوا دارای دو قسمتِ سخنرانی و لالایی می‌باشد:

در قسمت سخنرانی از سخنان کارشناسان مذهبی و پزشکی حجج اسلام ارزانی، تراشیون، قرائتی و گرجی و آقایان دکتر حبشی و دکتر معظمی و سرکار خانم دکتر کلیشادی در بیست و دو فایل صوتی بهره مند می‌شویم.

قسمت لالایی دارای ده فایل صوتی به ده سبک و روش از لالایی‌های دلنشین که در استودیو مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان تولید و اجرا شده است.

ویژگی منحصر به‌فرد این نرم‌افزار آن است که تمام صفحاتِ نه بخش به صورت بسیار زیبا و متحرک و جذاب طراحی شده است.

به همراه این نرم افزار امکانات دیگر نیز وجود دارد که به شرح زیر می باشد.

۱- تقویم مادر: در این قسمت با دریافت اطلاعات مادرِ باردار، نرم‌افزار زمان تقریبی زایمان را محاسبه می‌کند و پس از آن برای هر ماه دستورات مذهبی و تغذیه‌ایی مناسب را ارائه می‌نماید.

۲- تقویم نوزاد و کودک: در این قسمت با ثبت مشخصات نوزاد، اطلاعات مذهبی و شیردهی متناسب با سن نوزاد، از بدو تولد ارائه و نمودار رشد نوزاد را مطابق اطلاعات وارد شده ترسیم و زمان‌های واکسن زدن نوزاد را به صورت نمایش اعلان در رایانه و پیامک به تلفن همراه مادر اعلام داشته و اطلاعات غذای تکمیلی نوزاد از بدو تولد تا دوسالگی را به صورت جامع به مادر ارائه می‌نماید.

به همراه این نرم افزار، کتاب نوزادی (خلاصه‌ای از مباحث مطرح شده در نرم‌افزار)، در چهارصد و نود و دو صفحه، دارای شش بخشِ تربیت، آداب و حقوق نوزادان، بارداری و مقدمات آن، نوزادی و شیرخوارگی، تغذیه ورشد کودک و کودک و آسایش که توسط حجت الاسلام دکتر سید احمد سجادی، آقای محمدرضا صادقی قهساره، سرکار خانم‌ها فریده حیدری، زهره و ناهید حسن‌پور نوشته و تالیف گشته؛ عرضه می‌گردد که در مسیر تالیف و نگارش، از نظرات کارشناسانه حجج اسلام مهدی گرجی، دکتر حبیب رضا ارزانی، مهدی غریبی و آقایان دکتر علی قائمی، دکتر بهزاد شمس مورکانی، دکتر مصطفی نجفی، دکتر محسن احمدی و سرکار خانم‌ها دکتر زهرا شهشهانی و دکتر زهرا علامه، بهره‌های فراوان برده شده است.

جهت تهیه نرم افزار نرم افزار جامع نوزادی به فروشگاه اینترنتی مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان مراجعه نمایید .

00-jeld

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. فرزام

  سلام.
  می تونم بپرسم از چه طریقی یا این نرم افزار آشنا شدید و اون را در سایت خود قرار دادین?
  واقعا جواب این سوال برای من حیاتی و مهم هست.ممنون میشم خصوصی جواب من را بدین.
  با تشکر

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code