مرداد ۰۱, ۱۳۹۷

نرم‌افزار کتابخانه جامع طب – دانشنامه طب

نرم‌افزار کتابخانه جامع طب – دانشنامه طب

نرم‌افزار کتابخانه جامع طب ۱.۵ شامل متن کامل ۹۰۶ عنوان کتاب و رساله طبّی در بیش از هزار و ۲۰۰ جزء به زبان های فارسی، عربی، اردو و انگلیسی است. این نرم افزار توسط موسسه کامپیوتر نورتهیه شده است که به موضوعات طبّ قرآنی، طبّ روایی، احکام پزشکی، اخلاق پزشکی، بهداشت، مبانی طب و مفردات دارویی می‌پردازد.

نرم‌افزار کتابخانه جامع طب

 


از دیگر موضوعات این نرم‌افزار می توان به بیماری‌‌ها، داروسازی و صنعت، تاریخ پزشکی، غذاشناسی، جراحی، گیاهان دارویی اشاره کرد.همچنین چشم پزشکی، سم‌شناسی، دام پزشکی، کتاب‌شناسی، کشاورزی، شرح قانون در طب و معدن‌شناسی از دیگر موضوعات نرم‌افزار کتابخانه جامع طب می باشد.


کتاب‌‌های طبّی در نرم‌افزار کتابخانه جامع طب بر اساس محورهای مرجع، عمومی، اسلامی، احکام، اخلاق پزشکی، تاریخ پزشکی، طبّ منظوم، اصطلاحات، الفاظ و تصویری به زبان‌های فارسی، عربی، اردو و انگلیسی گردآوری شده است.
در نرم‌افزار کتابخانه جامع طب دسترسی به آثار بزرگانی مانند بقراط، جالینوس، حنین، جابربن‌‌حیان، محمدبن‌‌زکریای رازی، علی‌بن‌عباس، ابوعلی‌سینا ،ابوسهل، سیداسماعیل جرجانی، ابن‌رشد و ابن‌بیطار وجود دارد.


ابن‌نفیس قرشی، چغمینی، ابن‌الیاس شیرازی، نفیس‌‌بن‌عوض کرمانی، عماد‌الدین‌ شیرازی، حکیم علی گیلانی، داود انطاکی، حکیم مؤمن، شاه ارزانی، عقیلی شیرازی و ناظم جهان از دیگر بزرگانی هستند که آثار ایشان در این نرم‌افزار قرار داده شده است.


اتصال واژگان متون به لغت‌‌نامه‌‌های برنامه و به بیش از ۵۱ هزار اصطلاح و لفظ طبّی، جست و جوی ساده و پیشرفته در متن و فهرست از طریق کلمه و عبارت، جست و جو در بیش از ۶۴۸ هزار عنوان باب و سر فصل از طریق فهرست گزینشی، متن کامل قرآن کریم با ترجمه فارسی و قابلیت جست و جو در آیات از جمله امکانات این نرم‌افزار است.


یادداشت‌‌برداری، ذخیره‌سازی، ویرایش و چاپ متن، نمایش تغییرات نسبت به نسخه قبل از قابلیت‌های پژوهشی این نرم‌افزار محسوب می‌شود. مخاطبان نرم‌افزار کتابخانه جامع طب پژوهشگران طب هستند که برای عموم اشخاص جامعه نیز کاربرد دارد.


این نرم‌افزار در قالب ۲ DVD به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تولید شده است. جهت تهیه نرم‌افزار کتابخانه جامع طب به فروشگاه موسسه کاپیوتری نور مراجعه نمایید .

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code