تیر ۲۵, ۱۳۹۷

من زنده ام

من زنده ام

کتاب من زنده ام ، خاطرات دوران اسارت معصومه آباد است که توسط انتشارات بروج منتشر شده است . داستان حکایت یک دختری از نسل دهه ۶۰ را روایت می‌کند که در دوران دفاع‌ مقدس با تمام ظرفیت عاطفی و عقلی خود به ‌عنوان امدادگر هلال ‌احمر در جبهه حضور پیدا می ‌کند.من زنده ام


در محاصره نیروهای عراقی قرار می ‌گیرد و به اسارت در می ‌آید و سال‌ ها با افتخار مقاومت می‌ کند تا بتواند برگ زرینی از ایثارگری زنان کشور خودش را تقدیم جامعه کشورش بکند.

او وقتی توسط سربازان عراقی اسیر شد، تنها ۱۷ سال داشت و اصلاً فکر نمی‌کرد وقتی دارد از یک ماموریت داوطلبانه انتقال بچه‌های بی‌‌سرپرست، به خوزستان بر می‌گردد، در محاصره عراقی‌ها افتاده باشد.

شرح دلاوری‌ها و صبوری‌های او و چند دختر دیگر دربند، بعد از ربع قرن شده است کتابی که رهبر معظم انقلاب در حاشیه کتاب من زنده ام نوشتند: «کتاب را با احساس دوگانه‌ی اندوه و افتخار و گاه از پشت پرده‌ی اشک، خواندم و بر آن صبر و همت و پاکی و صفا، و بر این هنرمندی در مجسّم کردن زیبائیها و زشتیها و رنجها و شادیها آفرین گفتم. گنجینه‌ی یادها و خاطره‌های مجاهدان و آزادگان، ذخیره‌ی عظیم و ارزشمندی است که تاریخ را پربار و درسها و آموختنی‌ها را پرشمار میکند. خدمت بزرگی است آنها را از ذهنها و حافظه‌ها بیرون کشیدن و به قلم و هنر و نمایش سپردن.»

جهت تهیه کتاب من زنده ام می توانید به پایگاه پاتوق کتاب فردا مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code