مرداد ۲۶, ۱۳۹۷

مستند حلبچه در آتش

مستند حلبچه در آتش

مستند حلبچه در آتش روایتی است تصویری، از ورود رزمندگان به شهر حلبچه و استقبال مردم کُرد این شهر از آن‌ها، و بعد بمباران شیمیایی این شهر. برنامه‌های «در اطراف پل» و «در راه بازگشت» دو برنامه‌ی دیگر این مجموعه‌اند.مستند حلبچه در آتش


بمباران شیمیایی حلبچه ، عملیات والفجر ده پنج روز مانده به عید سال ۱۳۶۷ در کوهستان‌های غرب کشور شروع شد. دو روز بعد رزمندگان شهر حلبچه‌ی عراق را گرفتند و مردم کُرد این شهر از رزمندگان فاتح ایرانی با خوشحالی استقبال کردند.

این عمل کُردهای حلبچه، علاوه بر شکست نظامی ارتش عراق در این عملیات، یک شکست تبلیغی و روانی را هم به سران رژیم عراق تحمیل کرد.

این شد که هواپیماهای جنگنده‌ی عراقی، فردای همان روز شهر حلبچه را با بمب‌های شیمیایی حاوی گاز سیانور بمباران کردند و پنج هزار نفر از مردم کُرد این شهر را کشتند. 

در برنامه‌ی اول مستند حلبچه در آتش حلبچه در آتش به تلاش رزمندگان مهندسی رزمی برای ساختن جاده و پل تدارکاتی در عملیات والفجر ده پرداخته شده .

برنامه‌ی دوم مستندی است درباره‌ی یکی از عملیات‌های برون مرزی رزمندگان ایرانی در عمق خاک عراق، گفتنی است برنامه‌ی «کهف گمنامی» نیز که قسمت دوم از برنامه‌ی حلبچه در آتش است همراه همین مجموعه است. مستند های در اطراف پل، در راه بازگشت ننیز ضمیمه این مجموعه می باشند

جهت تهیه این مستند حلبچه در آتش به موسسه فرهنگی نرم افزاری آرمان مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code