مرداد ۲۶, ۱۳۹۷

فال خون

فال خون

رمان فال خون  نوشته داوود غفارزادگان و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد. این رمان به صورت مستقیم به جنگ نمی پردازد ، بلکه موقیعت های استراژیک انسان رادر جنگ در موقعیت های متفاوت به تصویر می کشد .

فال خون

 


داوود غفار زادگان متولد ۱۳۳۸اردبیل می باشد که دارای مدرک فوق دیپلم و است و از پرکارترین نویسندگان در عرصه ادبیات کودک و بزرگسال به حساب می آید .

از کتابها و رمان های ایشان می توان به ما سه نفر هستیم ، سنگ اندازان غار کبود ، آواز نیمه شب ، راز قتل آقا میر، سایه ها و شب دراز ، زخمه ها ، نخل ها و نیزه ها ، پرواز در ناها ، زمستان در راه ، کبوتر ها در قفس به دنیا می آیند ،  دختران دلریز ، فال خون  و … اشاره کرد.

دربخشی از کتاب فال خون آمده است :
صدای قل قل آب قوری در داخل سنگر مثل حبابهای سمی مرداب می ترکید. ….
دوربین کشید به طرف جادهای که با ماشین آورده شده بود. پر پیچ و خم. و دشت همچنان تیرگی مرگ اندود را داشت….دوربین را گذاشت روی سنگ. مثل یک شی ء ترسناک….
صدای زنگوله رمه ها رامی شنید. مردانی سیاهپوش ،سر در گریبان آرام پیش می خزیدند .

کتاب  " فال  خون " داستان  دو افسر عراقی است که جهت دیه یانی به منطقه ای اعزام شده اند . یکی با دوربین اطراف را نگاه می کند و دیگری بر روی نقشه علامت می زند . در هنگام استراحت مشغول فال گرفتن می شوند که ، فال وقایع  خونینی را به آنها نشان می دهد .

در این رمان به جای پرداختن مستقیم به موضوع جنگ بر روی موقعیت انسان در جنگ و جایگاه او به عنوان یک عامل بسیار مهم در تغییر وضعیت یک صحنه نبرد پرداخته شده است که این موضوع خود از علل اقبال مردم به این رمان است.

رمان فال خون به زبان انگلیسی و توسط "محمدرضا قانون پرور استاد دانشگاه تگزاس با عنوان Fortune told in blood منتشر شده است.

این کتاب در قطع رقعی و جلد شومیز در ۱۰۳ صفحه توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است .

جهت تهیه کتاب فال خون به فروشگاه اینترنتی سوره مهر مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code