مرداد ۰۱, ۱۳۹۷

سال‌های خاکستری – مستندی از انقلاب

سال‌های خاکستری – مستندی از انقلاب

سال‌های خاکستری ، یاد دوران سخت و سال ‌های خاطره ‌انگیز اما تلخ را برای ما زنده می‌کند، نسل‌ های بعد خواهند فهمید که چه شیر زنان و مردانی با اراده پولادین خود در برابر حاکمیت طاغوت ایستادند.

سال های خاکستری


این مجموعه شامل مستندی از جنایات رژیم پهلوی می باشد. در مستند سال‌های خاکستری ، فیلم ها و تصاویری از شکنجه گاه ای رژیم شاه را به نمایش در می آورد .

این مستند به تشریح شکنجه های دوران قبل از انقلاب در زندان های رژیم طاغوت می پردازد .

این مجموعه که بر اساس خاطرات و دست نوشته‌هایی از طاهره سجادی تولید شده درباره ۱۰ تن از مبارزان سیاسی دهه ۴۰ و ۵۰ دهه است و برای اولین بار است که به خاطرات آنها پرداخته شده است.

به گفته کارگردان مستند سال های خاکستری سعی شده ریتم کار هیجان داشته باشد و چون رویکرد اثر درباره فضای مبارزه و تغییر حکومت است، طبعاً هیجان برانگیز نیز باشد. ایمان گودرزی کارگردان این مستند با استفاده از تصاویر و بازسازی شکنجه‌ها و مسائل پلیسی هیجان را در مجموعه خلق کرده است.


 سال‌های خاکستری، می‌کوشد تا نشان دهد ملت ایران برای حاکم کردن آزادی و تمام ارزش‌های در لوای اسلام چه سختی‌هایی را متحمل شدند.

این مستند توسط موسسه راهبردی دیده بان تهیه و تنظیم شده است . جهت خرید مستند سال های خاکستری به پایگاه پاتوق کتاب مراجعه نمایید .

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code