مرداد ۲۵, ۱۳۹۷

جانماز ترمه بادامی کوچک

جانماز ترمه بادامی کوچک

جانماز ترمه بادامی کوچک , یک از محصولات صنایع دستی ایرانی اسلامی می باشد که توسط موسسه فرهنگی پرکر تهیه و تولید شده است .


ترمه نوعی از منسوجات سنتی ایران است که از گذشته های بسیار دور در ایران تولید می شده است. ترمه همانند فرش دست بافت دارای تار و پود است که پود در پشت پارچه ترمه به صورت آزاد قرار می گیرد. ترمه اصیل ایران لاکی یا عنابی رنگ است و طرح بته جقه یا سرو خمیده جزء لاینفک آن است.

امروزه پارچه ترمه در طرح ها و رنگ های متنوع بافته می شود. رومیزی ترمه (مربع, رانر و سری رانر), کوسن, سجاده و جانماز ترمه, تابلو ترمه, روتختی ترمه, پشتی ترمه, لحاف ترمه, پرده ترمه, رومبلی ترمه, کتاب های نفیس ترمه, صندوقچه ترمه, جعبه جواهرات ترمه, کیسه شاباش ترمه, لباس, کیف و کفش ترمه, کراوات ترمه و رومیزی های ترمه سرمه دوزی شده از جمله مهم ترین محصولات تولید شده با پارچه ترمه می باشند.

جانماز ترمه بادامی کوچک دو تکه (در ابعاد جانماز ۴۶*۴۶ سانتیمتر , محرابی ۲۲*۳۰ سانتیمتر ) بوده که به صورت آستردوزی شده می باشد و قابلیت شست وشو را نیز داراست.

همچنین از این سرویس می توان به عنوان هدیه به دوستان و آشنایان مخصوصا زوج های جوان جهت تزئین هرچه بیشتر منازل به هنر های اسلامی ایرانی استفاده کرد .

جهت تهیه جانماز ترمه بادامی کوچک به فروشگاه محصولات فرهنگی پرکر مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code